Technologia i Materiały

×

Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /public_html/stubben-siodla/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2404 z /public_html/stubben-siodla/includes/menu.inc).

Terlica

Terlica jest sercem i duszą siodła. Stübben FEDERSATTELBAUM(sprężysta terlica Stübben) jest nazywana „Power Seat”. Siły nacisku i napięcia w terlicy balansują się optymalnie dla maksymalnego komfortu i efektywności ruchu.

Terlica Stübben jest wyrobem unikalnym i opatentowanym. Jest dopasowanym indywidualne połączeniem konia i jeźdźca. Jeździec siedzi elastycznie na pasach znajdujących się pomiędzy ławkiami, które pod ciężarem jeźdźca elastycznie poddają się. Przy odciążeniu, dzięki elastcznym łączeniom, terlica powraca do poprzedniego stanu. Nie ma siedziska, które byłoby bardziej komfortowe dla jeźdźca.


Równocześnie, elastyczność terlicy pozwala oszczędzać grzbiet konia. Delikatny kłąb jest chroniony przez zaokrągloną, podwójną stalową część znajdującą się nad nim.
Terlica Stübben jest unikalna, bardzo trudna do wyprodukowania i ciągle ulepszana – jedyna w swoim rodzaju.

Skóry

Skóry używane do produkcji sprzętu skórzanego i siodeł Stübben są najwyższej jakości. Pochodzenie skór jest bardzo ważne dla producenta, z uwagi na zachowanie charakterystyki i właściwości skóry: jej struktury, obrazu porów. Skóry Stübben są bardzo skrupulatnie przygotowywane.Dlatego też, mimo swojej niezwykłej wytrzymałości, są miękkie i giętkie w użyciu.

br>

Wykonanie

Wszystkie siodła Stübben wykonywane są w całości ręcznie, przez wykwalifikowanych rzemieślników. Aby uszyć jedno siodło, trzeba wykonać ponad 100 czynności.
Skórzane elementy siodła są wykrawane ręcznie ze starannie dobranych skór, a następnie łączone.
Panele są wypychane wełną, wypełnienie jest starannie wyrównywane.
Mocowanie i połączenie poszczególnych części siodła jest skrupulatnie kontrolowane.

© Equiversum 2016